בית הספר

המרכז הישראלי לטאי צ'י הוא בית הספר הוותיק בישראל ללימוד אמנויות לחימה  פנימיות. המרכז נוסד בשנת 1987, ממוקם בתל אביב ומארח מידי יום עשרות תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ.

ייחודו של המרכז הישראלי לטאי צ'י הוא באווירה המשפחתית, החמה והפתוחה, וביחס האישי והתומך שמקבלים כל תלמיד ותלמידה. התלמידים והתלמידות נהנים מסביבת אימונים בטוחה וממגוון פעילויות ברמות אינטנסיביות שונות המתאימות לכל גיל, מצעיר עד קשיש.

מה לומדים אצלנו

אנו מלמדים את שיטת "צ'נג מינג" ומהווים את השלוחה הרשמית בישראל של שיטת צ'נג מינג העולמית. השיטה משלבת את שלוש אמנויות הלחימה הפנימיות: טאי צ'י צ'ואן, שינג אי צ'ואן ובה גואה ז'אנג. 

שיטת צ'אנג מינג מבוססת על ידע מסורתי בן מאות שנים אשר עבר דרך טובי המורים בתחומם. מייסד השיטה, גראנד מאסטר וואנג שו ג'ין, העביר אותן ליורשו, מאסטר וואנג פו לאי שממשיך ומפיץ כיום את השיטה ברחבי העולם.

בנוסף אנו מלמדים בבית הספר צ'י קונג, תרגול המהווה חלק בלתי נפרד מלימוד אמנות לחימה פנימית. שיעורי הצ'י קונג כוללים תרגילים שתוכננו במיוחד לטובת שיפור הבריאות והזרמת האנרגיה בגוף.

החזון שלנו

עבורנו, צוות המדריכים והמדריכות והנהלת המרכז הישראלי לטאי צ'י, בית הספר הוא הרבה מעבר למקום בו לומדים אמנות לחימה, דוג'ו. בית הספר בשבילנו, ועבור כל התלמידים, הוא בית.

יש בנו גאווה מיוחדת לייצג את שיטת צ'אנג מינג בישראל. אנו מאמינים בשיטה ובטוב שהיא יכולה להעניק לכל אחד ואחת. אנו מרגישים מחוייבות ללמד את השיטה בצורה המקצועית ביותר, ותוך שמירה על ערכי היושר והמוסר המהווים את דרך אמנויות הלחימה. אנחנו בוחרים בכל יום מחדש ללמד כי זה מה שאנחנו אוהבים לעשות.

החזון שלנו הוא להפוך גם אתכם לחלק מהמשפחה שלנו. אנו רוצים להראות לכם את היופי שבשיטת צ'אנג מינג, את העוצמה שמסתתרת בתוכה ואיך היא יכולה להפוך כל אחד ואחד מכם לאמן לחימה טוב יותר ולאדם טוב יותר.  

אנו שואפים לללמד את השיטה תוך התחשבות בצרכים, ביעדים ובגבולות של כל תלמיד ותלמידה. אנו מעודדים סקרנות, למידה מטעויות ותמיד נמצאים פה לכוון ולתמוך ולפתור כל בעיה שצצה – אישית, מקצועית או כלכלית. 

אנו יודעים מנסיוננו האישי שבאמצעות לימוד שיטת צ'אנג מינג יש בידנו את האפשרות להשפיע לטובה על חייהם של אחרים, ואנו נרתמים לכך בלב שלם, ללא אגו ובשמחה גדולה.

השותפים שלנו 

המרכז הישראלי לטאי צ'י בתל אביב הוא אמנם הנציג הרשמי של שיטת צ'אנג מינג העולמית בישראל, אבל אנחנו בהחלט לא לבד, יש לנו שותפים לדרך.

למרכז מספר רב של סניפים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום. בסניפים מלמדים תלמידים בכירים של השיטה שעדיין מגיעים לבית הספר להתאמן, ללמוד, להתחדש ובעיקר לשמור על קשר אישי שכבר נרקם והתחזק במהלך השנים.

לשיטת צ'אנג מינג העולמית בתי ספר רבים ברחבי העולם: ביפן, באיטליה, בארה"ב, באוסטרליה, בניו זילנד ובמדינות נוספות. ראש השיטה העולמית, מאסטר וונג פו לאי, נוהג לבקר מידי שנה בכל אחד מהנציגויות, כולל בישראל כמובן, ולהעביר שם סמינרים לתלמידים.

הצטרפו אלינו

טאי צ'י מתאים כמעט לכל אחד בכל גיל, צעיר כמבוגר, נשים וגברים, אבל שיטת צ'אנג מינג היא הרבה יותר מטאי צ'י. יש בה גם שינג אי, בה גואה וצ'י קונג. עושר עצום ותוכן מגוון המאפשר לכל תלמיד בבית הספר למצוא את מקומו, ולחוש שיפור משמעותי ביכולתו האישית תוך זמן קצר.

ייחודה של השיטה בכך שהיא מאפשרת לימוד מתמיד ואין סופי ואכן, תלמידים רבים שכבר נשבו בקסמיה מתמידים וממשיכים להתאמן ולהתפתח שנים רבות.

נוכח קצב החיים הבלתי מתפשר בעולם המודרני, אנו נוטים לשכוח לפעמים את הדבר החשוב ביותר, עצמנו. אמנות לחימה יכולה לשנות חיים. היא מייצרת עבורנו מצבי התמודדות מבוקרים, התמודדות עם עצמנו, ומאפשרת לנו למצוא בעצמנו השראה מחודשת וכוחות עמוקים בדרך למציאת האיזון הפנימי שלנו. ומה שמתחיל בתוכנו מקרין החוצה ומשפיע לטובה גם על סביבתנו הקרובה.

אנחנו במרכז הישראלי לטאי צ'י מזמינים אתכם ללמוד את שיטת צ'אנג מינג, לצעוד איתנו בדרך אמנות הלחימה ולהעניק לעצמכם את המתנה היפה ביותר שתוכלו לקבל. אנו בטוחים שמרגע שתיכנסו בשערי בית הספר שלנו תתאהבו לא רק בשיטה אלא באווירה הנהדרת ובקהילה החמה.