סדנאות ואימונים מיוחדים

המרכז הישראלי לטאי צ'י מקיים לאורך השנה סדנאות ואימונים מיוחדים בנוסף למערכת השיעורים הרגילה. הסדנאות מיועדות לתלמידים המעוניינים להעשיר את עצמם על ידי למידת תכנים נוספים או העמקה בתכנים קיימים.

סדנה בדגש בריאות

סדנה בדגש בריאות היא סדנה ייחודית במרכז. בסדנה זו ניתן ללמוד כיצד כרוכים הטאי צ'י והרפואה הסינית אחד בשני.

דרך עיניים מערביות מוכר הטאי צ'י כמשפר את היציבות ושיווי המשקל, מפתח כוח וגמישות ותורם לשיפור יכולת הריכוז והזיכרון. אולם דרך עיניים סיניות מדובר בתרגול המשמר את המחזוריות התקינה של זרימת הצ'י בגוף, תוך שמירה על איזון בין יין ויאנג.

בסדנה נלמדים תרגילים בעלי ערך בריאותי אותם ניתן להמשיך ולתרגל בבית. ניתן להתאים את הסדנא לצרכים הייחודיים של כל קבוצת משתתפים: בני הגיל השלישי, אנשים שעובדים במרבית זמנם בישיבה מול מחשב ועוד.

סדנה בדגש מדיטציה

מדיטציה היא אחת מאבני היסוד של תרגול הטאי צ'י, ולכן הוא נקרא פעמים רבות "מדיטציה בתנועה". התרגול האיטי, הזורם, השקט מאפשר כניסה למצב מדיטטיבי עמוק המשרה על הגוף שלווה ורוגע.

בסדנה ילמדו טאי צ'י וצ'י קונג בדגש על הצד המדיטטיבי של התרגול. המשתתפים ילמדו תרגילים השמים דגש על נשימה, ריכוז ושחרור אותם יוכלו להמשיך ולתרגל גם לאחר הסדנה.

הסדנה מתאימה במיוחד לכל מי שרוצה לקחת פסק זמן ממרוץ החיים, "לנקות את הראש" וללמוד פעילות מרגיעה, ממקדת ומהנה אותה יוכל להמשיך ולתרגל בכל עת.

סדנה בדגש לחימה

טאי צ'י היא אמנות לחימה רכה פנימית. טכניקות הלחימה של הטאי צ'י שמות דגש על נטרול היריב על ידי הוצאתו משיווי משקל כך שאינו יכול לייצר התקפה יעילה.

העקרונות שהופכים את הטאי צ'י לשיטה יעילה כל כך לשיפור הבריאות הם בדיוק אותם עקרונות שהופכים אותה לשיטת לחימה יעילה. לכל תנועה בקאטה מספר יישומי לחימה מטווחים שונים. 

בסדנה לומדים לייצר חיבור יעיל בין עקרונות הטאי צ'י לבין הטכניקות השונות, וכיצד נכון להשתמש בהן במצבים שונים. בנוסף לומדים לתרגל פוש הנדס (PUSH HANDS), הן סדרת תרגילים בזוגות שפותחו במהלך השנים על מנת לתרגל טכניקות לחימה ושימוש בהן במצבי לחימה מטווח קרוב.

סדנה ללימוד קאטה

קאטה היא למעשה ספר המכיל חיבור של רעיונות וטכניקות לחימה שונות. תרגול הקאטה מחדד את הבנת הטכניקות ואת היכולת לבצע אותן באופן מדויק ויעיל יותר.

לקאטה שני מימדים נוספים, בריאותי ומדיטטיבי. ככל שתרגול הקאטה מדויק יותר ונכון יותר, השפעתה בשני מימדים אלו גדלה ומעמיקה.

סדנה ללימוד קאטה היא כיתת אמן בה מתרגלים קאטה מסוימת, מנתחים אותה ומעמיקים בה. מטרת הסדנה היא להאיר את הקאטה באור חדש, אם מבחינת הדיוק או אופן הביצוע שלה, ולאפשר לתלמידים לבצע קפיצת מדרגה בהבנת השיטה ובתרגול.

גשקו

גשקו הוא אימון קבוצתי מרוכז. המרכז הישראלי לטאי צ'י מקיים ארבעה אירועי גשקו בשנה, שלושה בני יום אחד ואחד הנמשך חמישה ימים, הוא הגשקו השנתי אותו מעביר ראש השיטה העולמי מאסטר וונג פו לאי ולצידו מאסטר הואנג.

במהלך הגשקו מתאמנים מספר שעות מידי יום. השיעורים בגשקו מגוונים וכוללים שלושת השיטות המרכיבות את שיטת צ'אנג מינג: טאי צ'י, שינג אי ובה גואה. כמו כן מתקיימים שיעורי צ'י קונג ושיעורי לחימה. 

הגשקו הוא אירוע המכנס את תלמידי השיטה מכל רחבי הארץ. הוא מתאים לכולם, מהתלמיד המתחיל ביותר ועד לתלמיד הוותיק ביותר. תלמידים מתחילים ממשיכים ללמוד את הקאטה בגשקו ותלמידים וותיקים מעמיקים בידע ונהנים מאימון אינטנסיבי באווירה קסומה.